Biografia
Kariera
Dyskografia
Zdjecia
Sprzet
Sygnatury
Artykuly
Tabulatury
Teksty

Barman

Linki
Ksiega gosci 

Guns N`Roses to kapela powstała ze złączenia dwóch grup Rockowych z Los Angeles - Hollywood Rose której członkami byli wokalista W Axl Rose (drugi od pr.) i gitarzysta Izzy Stradlin (pierwszy od l.) oraz zespołu Road Crew w którego skład wchodzili gitarzysta Saul "Slash" Hudson (trzeci od pr.) oraz perkusista Steven Adler (drugi od pr.), niedługo po połączeniu obu zespołów do Guns N`Roses dołączył basista Michael "Duff" McKagan (po pr.). Slash spędził z tym zespołem swoje najwspanialsze lata to właśnie z tą kapelą rozpoczął poważną działalność muzyczną około 1984/85 r. W roku 1986 zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Geffen i wypuścił pierwszy mini album "Live ?!*@ Like A Suicide" zawierający jedynie cztery utwory zarejestrowane na żywo.

   Od wypuszczenia pierwszej płyty zespół zaczął odnosić coraz większe sukcesy a Slash zaczął powoli być uważany za coraz lepszego w gronie wielu bardzo dobrych gitarzystów takich jak Joe Perry, Jimmy Page - nawet porównywany jest do Hendrixa. 
Dzieje zespołu nie były kolorowe, po wydaniu swej pierwszej płyty zespół większość pieniędzy utopił w wódce i narkotykach - członkowie kapeli wielokrotnie byli ścigani przez prawo za różne wykroczenia. Zostawali obrzuceni także kłamstwami wypisywanymi przez różne brukowe gazety. 
   W 1987 wydali kolejną płytę "Appetite For Destruction" który wywołał masę kontrowersji, pomijając przekleństwa przewijające się w tekstach piosenek wielkie kontrowersje budziła okładka, która przedstawiała dziewczynę sprzedającą różowe roboty-zabawki zgwałconą brutalnie przez jakiegoś mechanicznego potwora - za co w krótkim czasie w Stanach zakazano jej sprzedaży, w związku z czym zespół był zmuszony do jej zmiany. Na nowej okładce znalazł się jeden z tatuaży wokalisty zespołu Axla, krzyż z pięcioma czaszkami symbolizującymi pięciu kolejnych członków zespołu. Pomimo tych wszystkich incydentów 12-sto nagraniowy album stał się prawdziwym arcydziełem Hard Rockowym, wstrząsną najbardziej liczącymi się listami przebojów na całym świecie.

   Z początku kariery Guns N`Roses otwierali koncerty różnych znanych wykonawców takich jak: The Rolling Stones, The Cult. Podczas trasy otwierającej koncerty The Rolling Stones Slash na wyraźne życzenie pana Rose musiał publicznie ze sceny obiecać że przestanie brać heroinę i przestanie notorycznie upijać się podobnie jak reszta zespołu pomijając basistę Duffa który stronił raczej od tych rzeczy, w przeciwnym razie opuści zespół. Po tym oświadczeniu Slash zerwał na dobre z heroiną, jednak jak sam przyznaje: "W tym okresie był czas że przez trzy miesiące nie miałem instrumenty w ręku".

   Po wydaniu albumu "Appetite For Destruction" zespół w 1988 roku wydał kolejną płytę zawierającą materiał z mini-albumu  "Live ?!*@ Like A Suicide" oraz cztery nowe akustyczne kawałki ochrzczony nazwą GN`R Lies - The Sex, The Drugs, The Violence, The Shocking Truth, tym albumem kapela straciła sporo fanów, powodem był utwór "One In A Million" którego słowa rzekomo obrażały czarną rasę. Członkowie zespołu utrzymywali jednak iż nie jest ona anty-przesłaniem wobec czarnych. Po wydaniu nowej płyty Guns N`Roses wyruszyli w trasę, grali z Davidem Lee Rothem, Iron Maiden, Aerosmith. Wystąpili na festiwalu "Monsters Of Rock" w Donington, pod koniec roku odwiedzili Japonię i Australię.

   Przed od prawej: basista Duff McKagan, Slash i perkusista zajmujący miejsce Stevena Adlera Matt Sorumwydaniem kolejnego bardzo gorąco oczekiwanego albumu którego wydanie członkowie zespołu odwlekali bez końca usunięty z zespołu został Steven Adler który nie chciał zerwać ze swym uzależnieniem od narkotyków, na jego miejsce został przyjęty po długich przemyśleniach były perkusista The Cult Matt Sorum. Niebawem jeszcze przed nagraniem nowego albumu zespół zasilił grający na klawiszach Dizzy Reed. Jeszcze dawno Slash nie dopuszczał takiej możliwości. Slash: Na początku pomyślałem -"Nie potrzebujemy pierdolonych klawiszy" I dawałem Dizzy`emu popalić. Na zasadzie - "Spieprzyłeś tu, po prostu nie graj!". Teraz jest naprawdę częścią zespołu i kocham go nad życie. Ale pewnie pamięta jaki byłem nieprzyjemny... Slash i Axl współpracowali wtedy także z innymi muzykami. Axl brał udział w sesjach Dona Hanleya, Slash pomagał w nagraniach Bobowi Dylanowi, Michael`owi Jackson`owi, Lenny`emu Kravitz`owi i Iggy`emu Popowi. Datę wydania giganta "Use Your Illusion" notorycznie przesuwano. Jedno jest pewne - album stał się największym wydarzeniem muzycznym roku 1991. Był to podwójny album zawierający 30 znakomitych hitów. Spenetrował on wszystkie listy przebojów utrzymując się mocno na pierwszych miejscach. Slash: Ten album sprawił, że dojrzeliśmy jako muzycy. Nigdy nie zamierzaliśmy robić jakiegoś wielkiego cyrku - granie muzyki stawialiśmy zawsze na pierwszym miejscu.

  Trochę dziwi fakt, że gdy zespół znowu zaczął się rozkręcać, Izzy Stradlin nagle rezygnuje. Slash: Miał świra na punkcie czystości, abstynencji. To dlatego podróżował oddzielnie i tak dalej. Wreszcie powiedział mnie i Axlowi, że go ta praca nie interesuje. Zaczęliśmy więc szukać kogoś na to miejsce. Były plotki, że nowym będzie Dave Navarro z "Jane`s Addiction". Po przesłuchaniu kilkunastu gitarzystów liderzy Guns N`Roses zdecydowali się jednak na kumpla z dawnych czasów: Gilby`ego Clarke`a. Po zakończeniu światowego Tournee trochę o nich przycichło.  Przestali znowu grać i koncertować. W roku 1993 nagrali jeszcze jedną płytę "The Spaghetti Incident ?", na której znalazły się przeróbki znanych utworów różnych wykonawców. Po wydaniu nowego albumu zespół rozpadł się na skutek wewnętrznych nieporozumień, każdy poszedł w inną stronę - Slash założył własną kapelę "Slash`s Snakepit" i wydał album "It`s Five O`Clock Somewere" za co Axl wyrzucił chciał wytoczyć sprawę o prawa autorskie zarzucając gitarzyście opublikowanie piosenek nie dopuszczonych przez Guns N`Roses, Slash: W prawdzie już od miesięcy nie rozmawiam z Axlem, ale nie sądzę aby zdecydował się na taki krok. Jeśli jest to jednak prawda to i tak się nie przejmuję. Kilkanaście razy graliśmy z Gilbym mu różne kawałki, aby je wykorzystał na jakiejś z naszych płyt. Nic mu się jednak nie podobało. Nie powinien się zatem gorączkować jeśli znalazły uznanie gdzie indziej. Reszta zespołu także znalazła nowe kapele dla siebie. Guns N`Roses nie funkcjonowało od 1995 do momentu gdy po długich rozważaniach Slasha i Axla, gitarzysta opuścił zespół pozostawiając wszelkie prawa do Guns N`Roses Axlowi, skład zespołu zmienił się niemal całkowicie, pozostać miał jedynie Dizzy Reed.