BIOGRAFIA
DZIAŁALNOŚĆ
DYSKOGRAFIA
ZDJĘCIA
SPRZĘT
SYGNATURY
ARTUKUŁY
TABULATURY
TEKSTY

BARMAN

LINKI

KSIĘGA GOŚCI

 

 


Tego dnia redaktorzy Brava długo próbowali dodzwonić się do Rio. Nareszcie udało się! Po drugiej stronie linii, w hotelu w Rio de Janeiro, zgłosił się niejaki Saul Hudson. Wreszcie uzyskaliśmy połączenie z gitarzystą G N’R. 27-letni Slash, nieco zestresowany  po zwariowanym południowoamerykańskim tournee najwyraźniej ucieszył się z naszego telefonu. „Fajnie że dzwonicie. Tu jest gorąco, a nasza południowoamerykańska trasa była na początku prawdziwym koszmarem. W Kolumbii było naprawdę strasznie. Nocami słyszeliśmy z daleka wybuchy bomb i strzały z broni maszynowej. Za to w Chile było zupełnie spokojnie, w Argentynie opychaliśmy się codziennie wołowymi stekami, a w Brazylii w pewnym kasynie rozbiliśmy nawet bank. Tu w Rio jest wreszcie trochę spokoju i cieszymy się, że już niedługo wracamy do domu, do los Angeles. Dla czytelników Brava i fanów G N’R mamy wspaniała nowinę- latem pojedziemy do Niemiec damy kilka koncertów”. W Rio de Janeiro Axl, Slash i pozostali członkowie zespołu wypoczywali po uciążliwej trasie. Slash i jego świeżo poślubiona żona Renee próbują parasailingu i wylegują się na plaży. Cały zespół, włącznie z towarzysząca mu ekipą, najczęściej spędza czas nad hotelowym basenem, także przy bilardowych stołach.
     Grupa dała łącznie osiem koncertów w Chile, Argentynie, Kolumbii, Brazylii i Wenezueli. W Bogocie (Kolumbia) przed koncertem Gunsów policja pałkami i gazem łzawiącym rozpędziła rozwścieczonych fanów, którzy rozbijali okna wystawowe i plądrowali sklepy. Cena biletów na koncert ( w przeliczeniu przeciętnie od 50 do 250 marek), była dla większości fanów w tych ubogich krajach, praktycznie nieosiągalna.
     Trasa po Ameryce Południowej ,była tez wielka próba nerwów dla menażerów. Przygotowania trwały 8 miesięcy. Trzeba było sprowadzić samolotami własna scenę o wymiarach 25/20 metrów i wadze ponad 60 ton. Wszystkie urządzenia ważyły razem 160 ton. Wraz z grupa podróżowała 80-osobowa ekipa z 12 kucharzami i inżynierem elektrykiem obsługującym ogromny agregat.
     W 1992 grupa zagrała 184 koncerty ( z tego 48 poza USA) przed ponad 3 milionami fanów. W lutym i marcu Gunnsi objadą z koncertami 23 stany Ameryki. W pierwszej części programu wystąpi ze swa grupą ex-gitarzysta Quennów-Brian May.
     Przydomek: „Dobrze, ze o to pytasz. Dopiero w grudniu zeszłego roku zapytałem faceta, który mnie nim obdarzył, jak on na to wpadł, jest to aktor Seymour Cassel, ten, który grał w Dick Tracy, ojciec mojego najlepszego przyjaciela z tamtych czasów. Kiedyś powiedział o mnie Slash, a to tylko, dlatego, że byłem niespokojnym duchem. Dotychczas wszyscy sadzili, że ma to związek z bójkami ulicznych gangów lub walka na noże.” Plotki: „Zdążyłem się do nich przyzwyczaić i nie reaguję na nie, chyba, że zbyt głęboko wnikają w moje życie prywatne. Ale tak ogólnie można w naszym przypadku powiedzieć, ze w każdej plotce tkwi odrobina prawdy”.